04.07.2018/09:19

Amazon otworzy kolejny, znacznie większy sklep bez kas Amazon Go

Już jesienią 2018 r. ruszy druga placówka Amazon Go. Zlokalizowana będzie w centrum Seattle, w biurowcu Madison Centre. Firma potwierdziła portalowi GeekWire informację o tym, że trwają prace nad uruchomieniem drugiej lokalizacji.

Przygotowania zauważył czytelnik GeekWire. Redakcja dotarła do pozwolenia na budowę „przedsięwzięcia detalicznego” Amazona, a w szybie niezbyt starannie zasłoniętego okna dostrzeżono slogan Amazon Go - „No lines. No checkout. No, seriously” (Żadnych kolejek. Żadnych kas. Żadnych, serio). Znany z ukrywania swoich planów do ostatniej chwili koncern ugiął się pod ciężarem faktów i przyznał, że nowy sklep ruszy jeszcze jesienią tego roku.

Nowa placówka o powierzchni ok. 280 mkw będzie znacząco większa od poprzedniej która miała niespełna 170 mkw. Inne dane, takie jak liczba pozycji asortymentowych, nie są jeszcze znane.

Amazon potwierdził niedawno, że planuje ekspansję formatu Amazon Go do innych miast amerykańskich. W pierwszej kolejności mają to być San Francisco i Chicago. W bieżących planach koncernu jest sześć placówek, zlokalizowanych poza Seattle.

Źródło: geekwire.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.