07.11.2019/20:55

Amazon otworzył centra logistyczne w Okmianach oraz w Pawlikowicach pod Łodzią

Po 10-ciu miesiącach prac budowlanych oraz etapie rozruchu, Centra Logistyczne firmy w Okmianach oraz Pawlikowicach pod Łodzią zostały oficjalnie otwarte. Dziś pracuje w nich już po kilkaset osób – docelowo w okresie roku, firma planuje zatrudnić w obu obiektach ponad 2000 osób.

W tym roku Amazon zdecydował się na otwarcie w Polsce dwóch nowych budynków. Do wprowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił m.in. wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy. Obie inwestycje znacząco różnią się od pięciu oddziałów firmy, które dotychczas realizowały operacje w Polsce.

Centrum w Okmianach to pierwszy w kraju budynek Amazon, odpowiedzialny za dystrybucję produktów pomiędzy przedsiębiorcami a Centrami Logistyki E-Commerce firmy. Na powierzchni ponad 60 000 mkw., w wykonywaniu codziennych zadań ponad 1000 pracowników wspierać będą najnowocześniejsze technologie.

- Dzisiaj ponad 50 proc. produktów dostępnych na naszych stronach internetowych pochodzi właśnie od sprzedawców Amazon – powiedział Marcin Rusnaczenko, Dyrektor Centrum Logistycznego w Okmianach – Nasz budynek pracuje nad tym, aby przesyłanie produktów wewnątrz naszej sieci było jeszcze prostsze niż dotychczas.

Centrum w Pawlikowicach pod Łodzią to natomiast pierwszy w Polsce wysoce specjalistyczny oddział firmy, odpowiedzialny za dystrybucję płynów i aerozoli.

W obu nowo otwartych centrach firmy Amazon pracują zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce czy inżynierii. Rekrutację rozpoczęto na kilka miesięcy przed otwarciem obiektów. Osoby zatrudnione przez ten czas szkoliły się w innych filiach firmy, aby, obecnie stanowić wsparcie i szkolić nowo przyjętych.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników dotychczasowej rekrutacji – powiedział Tomasz Orszak, HR Manager w Amazon w Centrum w Okmianach. – Nasza oferta spotyka się z dużym zainteresowaniem – oferujemy konkurencyjne pensje, atrakcyjny pakiet benefitów, dodatkowy bonus świąteczny do 1500 złotych brutto, umowy bezpośrednie,
i wiele więcej.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, tak jak obecni pracownicy, otrzymają konkurencyjne wynagrodzenie rozpoczynające się od 20 zł brutto za godzinę i pakiet benefitów, który obejmuje prywatną opiekę zdrowotną, bezpłatny transport do pracy i z powrotem na wyznaczonych trasach, ciepłe posiłki za złotówkę, ubezpieczenie na życie itp.

- Od października 2014 roku – tj. rozpoczęcia funkcjonowania Amazon w Polsce – awansowaliśmy już ponad 1 500 osób. Mamy nadzieję, że liczba ta nadal będzie intensywnie rosnąć – dodała Magdalena Skwarek, HR Manager Centrum w Pawlikowicach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.