04.03.2021/11:27

Amazon otworzył pierwszy fizyczny sklep spożywczy poza Stanami Zjednoczonymi. Amazon Go zadebiutowało w Europie

Koncern Amazon uruchomił sklep spożywczy bez kas w miejscowości Ealing w Wielkiej Brytanii. To pierwszy fizyczny sklep Amazona poza Ameryką Północną – podaje serwis thegrocer.co.uk.

Sklep o powierzchni 2500 mkw. przy wejściu do centrum handlowego Ealing Broadway wykorzystuje technologię Amazon „Just Walk Out”. Klienci skanują swoje telefony po przyjeździe, napełniają torby produktami i wychodzą bez interakcji z personelem lub automatem do kasy samoobsługowej.

– Sklep Amazon Fresh to „nowy format zakupów spożywczych” dla giganta e-commerce – zauważa na łamach The Grocer Matt Birch, dyrektor Amazon Fresh Stores w Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych technologię „Just Walk Out” można znaleźć w małych sklepach spożywczych Go and Go, ale nie w większych supermarketach pod marką Amazon Fresh.

Jak dodaje Birch, firma „chciałaby otworzyć kilka kolejnych w Londynie i okolicach w podobnych lokalizacjach i zobaczyć, jak się przyjmą”.

Branding marketu odpowiada sklepowi internetowemu Amazon Fresh. – Technologie zastosowane w placówce sprawiają, że zakupy są bezpieczniejsze, co ma szczególne znaczenie w czasie pandemii – podkreśla Birch. – Klienci nie muszą podnosić koszyka ani dotykać wózka – zaznacza.

Co więcej, pod koniec zakupów nie ma potrzeby wchodzenia w interakcję z ekranem dotykowym, kasą samoobsługową ani czymkolwiek, czego dotknęła inna osoba. – Dosłownie, przychodzisz i robisz u nas zakupy, a jedynymi rzeczami, których naprawdę potrzebujesz, są produkty, które bierzesz. Uważamy, że to naprawdę bezpieczny sposób na robienie zakupów – akcentuje dyrektor Amazon Fresh Stores w Wielkiej Brytanii.

Amazon zainstalował system sygnalizacji świetlnej na wejściu, aby ograniczyć liczbę klientów do 20 na raz i zapewnić dystans społeczny. Klienci otrzymają maskę na twarz, jeśli jej nie mają, a w całym sklepie znajdują się stacje do dezynfekcji rąk. Sklep jest otwarty od 7:00 do 23:00, siedem dni w tygodniu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także