01.10.2018/10:21

Amazon otworzył stacjonarny supermarket z topową ofertą Amazon 4-Star

W ubiegłym tygodniu Amazon bez rozgłosu otworzył w dzielnicy handlowej SoHo na nowojorskim Manhattanie całkowicie nowy koncept sklepu stacjonarnego, który nazywa się 4-Star. Oferuje on wyłącznie towary, które w serwisie online zyskały w skali ocen cztery gwiazdki lub więcej. Są też nieliczne dobrze rokujące nowości. Detaliści amerykańscy z rosnącym niepokojem przyglądają się poczynaniom Amazona w realu – relacjonuje Yahoo Finance.

Sklep ma pełnić funkcję salonu wystawowego dla serwisu online. Ma być miejscem, gdzie klienci będą mogli fizycznie zapoznać się z interesującymi ich produktami. Jak powiedział serwisowi Yahoo Finance wiceprezes ds detalu fizycznego w Amazonie Cameron James, sklep ma bardzo dokładnie opracowaną ofertę asortymentową, która ma odzwierciedlać upodobania klientów serwisu online.

Eksperci serwisu Yahoo Finance dostrzegają ironię w fakcie, że przez lata detaliści stacjonarni skarżyli się na klientów przychodzących do ich sklepów tylko po to, by obejrzeć towar, który potem kupowali w Amazonie – a obecnie największy e-commerce na świecie otwiera własny „showroom”.

W markecie Amazon 4-Star klienci mogą kupić towar na miejscu i zabrać ze sobą, ale mogą też złożyć zamówienie przez smartfona z dostawą do domu. Nie mogą jednak zapłacić przy kasie i wybrać opcję dostawy do domu – ten model bywa stosowany np. przez marki odzieżowe, działające głównie online.

Amazon 4-Star to kolejny koncept stacjonarny Amazona. Po przejęciu sieci Whole Foods koncern ulokował się mocno na rynku zdrowej żywności. Ale warto wspomnieć, że w głównych miastach Stanów Amazon otworzył łącznie ponad 20 stacjonarnych księgarni – po tym, jak praktycznie zrujnował rynek książki. Koncern rozwija też koncept autonomicznego sklepu bez kas Amazon Go. Na razie działają cztery takie placówki, ale – jak niedawno nieoficjalnie ustalił Bloomberg – do 2021 r. ma ich być aż 3 tysiące. Dla detalistów stacjonarnych to przerażająca perspektywa – konkluduje Yahoo Finance.

Źródło: yahoo.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.