04.08.2020/19:28

Amazon planuje 30 sklepów w Wielkiej Brytanii

Internetowy gigant Amazon podpisał umowy z dziesięcioma sklepami Amazon Go w Londynie i prowadzi rozmowy o 20 dodatkowych lokalizacjach. Wiele z nich jest w centrum miasta i w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Pierwsze otwarcie Amazon Go zaplanowano na koniec tego roku w Notting Hill - donosi „Sunday Times”.

Amazon od dawna szukał lokalizacji w Londynie, ale w związku ze skutkami koronakryzysu i rosnącą liczbą wolnych sklepów na High Street sprawy przyspieszyły. Według "ST" firma prowadzi również rozmowy z kierownikami centrów handlowych w celu wprowadzenia się do wolnych lokali. Preferowane są księgarnie i minimarkety.

Już w marcu ogłoszono, że Amazon chciałby przenieść swój format sklepu bezgotówkowego za granicę. Wielka Brytania byłaby pierwszym rynkiem poza USA ze sklepami Amazon Go. Wysoce zautomatyzowany koncept, który rozpoczął się w USA na początku 2018 roku, jest dziś obecny w 26 lokalizacjach. Sklepy mają powierzchnię od 50 do 300 mkw. i oferują maksymalnie 1000 artykułów - podaje "ST". 

W zeszłym tygodniu Amazon opublikował dane za drugi kwartał tego roku. W rezultacie globalna sprzedaż firmy wzrosła o 40% do 88,9 miliarda dolarów, a zyski podwoiły się do 5,2 miliarda dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także