30.11.2018/15:00

Amazon pod lupą niemieckich władz antymonopolowych

Niemieckie władze przyglądają się, jak Amazon traktuje sprzedawców korzystających z platformy amazon.de. Tamtejszy urząd antymonopolowy otrzymał w tej sprawie „wiele skarg”

Bundeskartellamt – Federalny Urząd Antymonopolowy – sprawdza, czy Amazon nie utrudnia uczciwej konkurencji na niemieckim rynku e-commerce. W czwartek urząd opublikował komunikat, w którym stwierdza, że „zainicjował procedurę w sprawie naruszeń” w związku z domniemanym nieuczciwego traktowania sprzedawców niemieckich.

„Z powodu licznych skarg, jakie do nas napływają, sprawdzimy, czy Amazon nadużywa swojej pozycji rynkowej na szkodę sprzedawców aktywnych w serwisie firmy” – pisze szef Bundeskartellamt, Andreas Mundt.

W oświadczeniu wyliczono praktyki, które mogą zostać uznane za nieuczciwe działania Amazona, takie jak wykorzystywanie informacji o działaniach sprzedawców, wstrzymywanie płatności czy blokowanie kont bez uzasadnienia.

Osobne postępowanie wobec Amazona, w podobnej sprawie, prowadzi od niedawna Komisja Europejska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.