18.06.2019/09:00

Amazon podwyższa wynagrodzenia pracowników w Polsce

Amazon poinformował, że podniesie pensje godzinowe we wszystkich centrach logistyki e-commerce w Polsce: w Sadach k. Poznania, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), Sosnowcu i Kołbaskowie k. Szczecina.

Po zmianach pracownicy poziomu początkowego otrzymają od 20 zł za godzinę, a kierownicy zespołów od 25 zł za godzinę. Nowe stawki wynagrodzeń w obiektach Amazona w Polsce będą obowiązywać od 1 lipca 2019 r.

- Chcemy zawsze być pracodawcą pierwszego wyboru, dlatego każdego roku w drugim kwartale dokonujemy przeglądu pensji - mówi cytowany w komunikacie Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazona na Europę. - Cieszymy się, że wzrosną one również w tym roku.  Podwyżki obejmą pracowników zatrudnionych na cały etat, pół etatu, a także sezonowo – dodaje Harman.

Amazon podkreśla w komunikacie, że w tym roku "przeanalizował pensje i benefity od ponad 150 innych pracodawców, działających w regionach, gdzie funkcjonują jego centra logistyczne" i doszedł do wniosku, że "system wynagradzania pracowników magazynowych w firmie Amazon jest konkurencyjny rynkowo".

Gigant e-commerce dodaje w komunikacie, że poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon otrzymują premię specjalną za frekwencję indywidualną 8 proc. i produktywność zespołu do 7 proc. Oznacza to, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem, który będzie przychodził do pracy zgodnie z grafikiem, zarobi miesięcznie ponad 3,8 tys. zł brutto, a kierownik zespołu ponad 4,7 tys. zł brutto.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • doidioty 24.03.2021

  Szukanie produktów w szufladzie?! Z psychiką coś koleś masz? :)

 • Olek 08.10.2020

  2660 żałosne?
  Inżynier z 8 letnim stażem konstruktora maszyn zarabia 4000 netto.
  Czego oczekujesz za szukanie produktów w szufladzie?!

 • zdisio 18.06.2019

  premia ;) to chyba tylko na plakatach reklamowych..
  a nie na pasku płacowym

 • adamek 18.06.2019

  Czyli o ile więcej? Jakieś 1,20zł brutto więcej na godzinę? xD

 • Pastor 18.06.2019

  3800 brutto? to 2660 zł netto, nie oszukujmy się to żałosne zarobki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.