16.05.2020/10:59

Amazon potwierdza śmierć jednego z pracowników swojego centrum dystrybucyjnego. Inni pracownicy alarmowali o błędach

Firma Amazon potwierdziła, że śmierć jednego z pracowników centrum w Jeffersonville  amerykańskim stanie Indiana spowodowana była chorobą Covid-19. Z tego powodu zmarło już siedmiu pracowników giganta e-commerce.

Sprawę porusza amerykański Business Insider, który podkreśla, że pracownik zmarł kilka dni po tym, gdy jego współpracownicy alarmowali o tym, że w magazynie nie są przestrzegane zasady społecznego dystansowania się w związku z pandemią koronawirusa.

Zmarły pracownik ostatni raz przebywał w centrum dystrybucyjnym 1 kwietnia. Dwa dni później Amazon zaczął badać pracowników centrum w Jeffersonville.

Jak podaje portal, do tej pory co najmniej siedmiu pracowników Amazona zmarło z powodu choroby Covid-19. Do jednej z nich również doszło w stanie Indiana, w miejscowości Indianapolis.

Pracownicy Amazona, na których powołuje się portal podkreślają, iż mimo wprowadzenia podwyższonych środków bezpieczeństwa w magazynach firma „bardziej ceni sobie zyski niż życie swoich pracowników”. Dodają też, że alternatywą jest zwolnienie się z pracy, ponieważ Amazon skończył z polityką nielimitowanego, bezpłatnego urlopu dla tych, którzy obawiają się zakażenia.

Firma odpowiedziała, że wdrożyła niezbędne procedury, zwiększyła dystans między pracownikami oraz wprowadziła kontrolę temperatury pracowników oraz nakaz chodzenia w maseczkach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.