01.02.2019/11:36

Amazon przebił kolejne kosmiczne bariery wysokości rocznych przychodów i zysków

Amazon ogłosił wczoraj wyniki finansowe za IV kwartał 2018 r. Sprzedaż przekroczyła 72 mld dolarów, co oznacza, że roczna sprzedaż koncernu wyniosła aż 232,9 mld dolarów. Roczny zysk po raz pierwszy w historii przebił barierę 10 mld dolarów. Pękła też bariera 25 mld dolarów przychodów z AWS.

Czwarty kwartał był dla amerykańskiego molocha znakomity. Sprzedaż wyniosła 72,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 20 proc. w ujęciu rok do roku. W rezultacie roczne przychody wzrosły do imponujących 232,9 mld dolarów.

Zysk firmy za ostatnie trzy miesiące roku przekroczyły 3 mld dolarów. W całym 2018 r. firma zarobiła rekordowe ponad 10 mld dolarów. Na zyski Amazona w coraz większym stopniu składają się wysokomarżowe biznesy chmury obliczeniowej i reklamy.

Co prawda przychody z tych segmentów wciąż stanowią ułamki całości, ale szybko rosną. Amazon Web Services osiągnął kwartalne przychody w wysokości 7,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 45 proc. rok do roku. W całym roku sprzedaż AWS po raz pierwszy przekroczyła 25 mld dolarów. Biznes reklamowy Amazona niemal podwoił w ostatnim kwartale sprzedaż, do 3,4 mld dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.