18.11.2020/10:51

Amazon przeprosił za błąd. Gigant e-commerce uznał, że Irlandia Płn. nie należy do Wielkiej Brytanii


Amazon wystosował oficjalne przeprosiny wobec abonenta z Irlandii Północnej, który nie mógł obejrzeć transmisji meczu rugby, ponieważ został oznaczony jako klient spoza Wielkiej Brytanii – podaje serwis press.pl.

Portal press.pl poinformował, że Chris Jones z Ballyclare w hrabstwie Antrim spędził całe popołudnie, walcząc o możliwość obejrzenia meczu Anglii z Gruzją, emitowanego na platformie Amazon Prime Video. Kiedy zwrócił się o pomoc do biura obsługi klienta Amazon Help na Twitterze, otrzymał odpowiedź, że transmisja została zablokowana z powodów geograficznych.

„Przepraszamy, ale po sprawdzeniu Twojej lokalizacji jesteś w Irlandii Północnej. Rozgrywki Rugby Autumn Nations Cup są dostępne wyłącznie dla członków Prime z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Nie mamy praw do innych terytoriów ” - napisano w odpowiedzi. Tweet miał dziesiątki tysięcy reakcji. Jones oprócz Twittera rozmawiał z firmą także na czacie internetowym. Jak twierdzi, odpowiedzi najprawdopodobniej były wysyłane przez boty.

Minister sprawiedliwości Irlandii Północnej Naomi Long żartowała, że Amazon spowodował „międzynarodowy incydent”, sugerując zjednoczenie Irlandii Północnej z Irlandią Południową, która nie wchodzi w skład Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi firma wydała oświadczenie: „Przepraszamy za błąd. Nasi abonenci w Irlandii Północnej i pozostałej części Wielkiej Brytanii mogą uzyskać dostęp i oglądać Puchar Narodów Jesieni w Rugby w Prime Video w ramach subskrypcji ”.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także