02.04.2021/08:50

Amazon przymierza się do uruchomienia własnej sieci dyskontów przemysłowych

Amazon jeszcze przed pandemią rozpoczął – według ustaleń agencji Bloomberg – badanie możliwości uruchomienia własnej sieci dykontów z elektroniką użytkową i agrykułami gospodarstwa domowego. To poważne zagrożenie dla innych amerykańskich sieci z tej branży, takich jak Best Buy – informuje anglojęzyczny Business Insider.

Jak ustalił Bloomberg w dwóch niezależnych źródłach, pandemia spowodowała opóźnienie planów Amazona, który przymierzał się do otwarcia własnej sieci stacjonarnej dyskontów przemysłowych – miałyby one służyć przede wszystkim do upłynniania zapasów produktów nie sprzedanych na platformie giganta z Seatlle – czytamy w serwisie Business Insider.

Anonimowi informatorzy zapewniają, że w stacjonarnych dyskontach Amazona nie byłaby dostępna odzież ani obuwie, ponieważ te produkty zajmują zbyt dużo miejsca na półkach i w sklepowych magazynach.

Jeśli koncern rzeczywiście zacznie realizować te plany, może to oznaczać śmiertelne zagrożenie dla największej amerykańskiej sieci dyskontów przemysłowych, Best Buy, która i tak przeżywa poważne tarapaty – w marcu detalista ogłosił zamiar zwolnienia kolejnych 5 tys. pracowników i zamknięcia szeregu placówek.

Giełda natychmiast zareagowała na doniesienia Bloomberga – w czwartek akcje Best Buy mocno traciły na wartości.

Źródło: businessinsider.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także