14.09.2020/09:00

Amazon spieszy się, by wystartować z platformą sprzedażową w Polsce na jesieni

Platforma Amazon.pl może zadebiutować w Polsce na jesieni 2020 r. - donosi poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Źródła gazety twierdzą, że firma Jeffa Bezosa negocjuje z Pocztą Polską odrębną linię do obsługi zamówień złożonych przez platformę.

O tym, że Amazon szykuje się do pełnoprawnego debiutu swojej platformy e-commerce w Polsce, jako pierwsza donosiła "Gazeta Wyborcza" w lutym br. Wtedy jako prawdopodobny termin uruchomienia serwisu wskazywano rok 2020.

Teraz "DGP" ujawnia, że rozmowy Amazona z Polską uległy przyspieszeniu i obu stronom zależy na tym, by zdążyć się porozumieć przed tegorocznym szczytem paczkowym. Ten zaczyna się w tzw. czarny piątek (Black Friday), który w tym roku przypada 27 listopada.

Debiut Amazona może, choć nie musi namieszać na rynku handlu internetowego w naszym kraju. Światowy gigant ma potencjał, by zagrozić Allegro, które przymierza się do debiutu na warszawskiej GPW. Jednak walka o palmę pierwszeństwa nie będzie łatwa, o czym swego czasu przekonał się eBay, który nie podołał Allegro.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie firma ma 8 centrów logistyki e-commerce – w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty), Pawlikowicach koło Łodzi i Okmianach koło Bolesławca oraz Gliwicach, a także Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie.

Polscy klienci jak dotąd nie mogą jednak zrobić zakupów przez platformę Amazon.pl, gdyż wciąż ona nie wystartowała. Zamiast tego internauci przekierowywani są do niemieckiej odsłony serwisu, poprzez którą można zrobić zakupy z wysyłką do Polski.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pwl 14.09.2020

    A podatki od obrotów w PL będą płacone w USA. :-)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.