15.03.2020/14:06

Amazon udaremnił próbę zarobienia na koronowirusie

Spekulant, który wykupił ogromną partię środków dezynfekujących ręce i próbował sprzedać je drożej przez internet został ukarany. Straci fortunę – donosi serwis fakt.pl.

Jak informuje fakt.pl. na początku marca Matt Colvin z miasta Chattanooga w Tennessee wykupił wszystkie środki dezynfekujące do rąk, jakie były w okolicy. Sprzedawał je drożej przez internet, ale serwis online Amazona go zablokował. Teraz ma ok. 18 tys. butelek i nie wie jak je sprzedać.

Po informacji o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa w USA bracia Colvin wsiedli w samochód i ogołocili ze środków dezynfekujących półki w lokalnych sklepach.

Matt Colvin sprzedawał je przez internet, w tym przez serwis Amazona. Niektóre butelki udało mu się sprzedać nawet za 70 dol., znacznie powyżej ceny w supermarketach.

Amazon szybko zawiesił konto Colvina. Podobne kroki podjął wobec innych sprzedających środki dezynfekujące i maseczki ochronne po cenie "z górką". Tak samo postąpił też serwis eBay. W Polsce takie same kroki wobec spekulantów chcących zarobić na strachu przed epidemią podjęły serwisy OLX i Allegro.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • oko 15.03.2020

    Allegro i OLX zostały do tego zmuszone.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.