21.10.2020/11:31

Amazon umożliwi pracownikom pracę zdalną do czerwca przyszłego roku

Decyzja o umożliwieniu pracownikom Amazona pracy zdalnej zapadła niecałe trzy tygodnie po tym, jak największy na świecie sprzedawca internetowy ogłosił, że w tym roku koronawirusem zaraziło się ponad 19 tys. amerykańskich pracowników pierwszej linii.

Amazon poinformował we wtorek pracowników, których pracę można wykonywać z domu, że mogą to robić do czerwca 2021 r. Tym samym koncern wydłużył harmonogram powrotu do biura z powodu pandemii Covid-19. Wytyczne mają zastosowanie na całym świecie.

Firma zakładała wcześniej, że opcja pracy zdalnej będzie obowiązywała do stycznia. Amazon mienił jednak zdanie po tym, jak okazało się, że w tym roku koronawirusem zaraziło się ponad 19 tys. amerykańskich pracowników pierwszej linii. Na koncern padły oskarżenia, że utrzymując otwarte magazyny podczas pandemii naraża zdrowie pracowników.

– Zainwestowaliśmy znaczne fundusze i zasoby, aby zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy zdecydują się przyjść do biura, dzięki fizycznemu dystansowi, dokładnemu czyszczeniu, kontroli temperatury oraz zapewnieniu osłon na twarz i środków do dezynfekcji rąk – przekonuje rzeczniczka Amazona.

Warto przypomnieć, że w maju tego roku Twitter Inc. stał się pierwszą dużą firmą technologiczną, która umożliwiła tym pracownikom, którzy mogą pracować zdalnie, możliwość tej formy pracy na stałe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także