17.09.2020/20:17

Amazon uruchomi 1 tys. małych magazynów, aby sprostać dostawie tego samego dnia

Amazon planuje otworzyć 1 tys. małych centrów dystrybucyjnych na przedmieściach i w miastach w USA. Firma ma także plan rozbudowy sieci do około 1500 placówek w dłuższej perspektywie.

Małe magazyny Amazona zapewnią możliwości rozwoju systemu szybkiej dostawy, po tym jak detalista miał trudności z realizacją zamówień klientów wraz rosnącym popytem usług e-commerce w szczycie pandemii.

Informacja ta została opublikowana zaledwie jeden dzień po uruchomieniu Walmart+, nowego programu Walmartu, który oferuje nieograniczoną bezpłatną dostawę ponad 160 tys. pozycji w ramach subskrypcji w cenie niższej niż Amazon Prime.

W szczególności Amazon będzie chciał zająć się obecnymi ograniczeniami dotyczącymi potencjału omnichannel, aby zmniejszyć dystans do Walmarta. Ta osatnia sieć wykorzysta swoją sieć ponad 5 tys. sklepów, aby umożliwić dostawę tego samego dnia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.