15.07.2020/10:38

Amazon wprowadza inteligentne wózki do swojego sklepu w Los Angeles [WIDEO]

We wtorek w sklepie Amazon Go w Woodland Hills w Los Angeles firma zaprezentowała nowe inteligentne wózki. Urządzenia są naszpikowane najnowocześniejszymi technologiami.

Wózki pokazała w swoim materiale telewizja CNN. Choć mogą one przypominać zwyczajne pojazdy sklepowe, dzięki użyciu czujników, kamer oraz ekranu, które śledzą kolejne produkty lądujące w koszyku, klient oszczędza sporo czasu, ponieważ nie musi skanować produktów. Wózek sam również pobiera płatność z karty kredytowej. Klient musi tylko spakować rzeczy do torby.

Urządzenie o nazwie „Dash Cart” zostało zbudowane w oparciu o technologię „Just Walk Out”, tą samą, w oparciu o którą działają wszystkie sklepy Amazon Go, nieposiadające strefy kas. Klienci potrzebują jedynie smartfona i utworzonego konta na platformie Amazona, aby skorzystać z wózka. W sklepie skanują jedynie QR kod w aplikacji Amazona, która przypisuje go do wózka. Jest także możliwość załadowania do wózka listy zakupów z asystenta Alexa

Amazon podkreśla, że Dash Cart jest przeznaczony do małych i średnich zakupów spożywczych. Firma chciałą także maksymalnie uprościć funkcjonalność nowych urządzeń.

– Staramy się ukryć tę złożoność przed klientami, aby nie musieli uczyć się nowych zachowań zakupowych, powiedział Dilip Kumar wiceprezes AMazona ds. fizycznej sprzedaży detalicznej i technologii – Po zalogowaniu się za pomocą telefonu można go odłożyć, a dalszy sposób robienia zakupów pozostaje taki sam - dodał.

Zobacz nowe Dash Carts Amazona

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • millennials 15.07.2020

    A w Polsce to w sklepach jest problem, żeby wózki były czyste, zdezynfekowane i rączka wózka NIE KLIEŁA się do rąk! Takie inteligentne wózki to może u nas będą za 90 lat...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.