22.07.2019/11:40

Amazon wycofuje ze sprzedaży książkę o terapii konwersyjnej osób LGBT. Republikanie protestują

Amazon wycofał ze swojej oferty książki doktora Josepha Nicolosi, która promowała tak zwaną terapię konwersyjną. Jak donosi "Forbes", nie spodobało się to politykom z amerykańskiej Partii Republikańskiej.

"Forbes" w swoim artykule cytuje opis zmarłego niedawno Nicolosiego przedstawiany na stronie ChurchMilitant.com. Według tej strony, Nicolosi to "pobożny katolik, licencjonowany psycholog kliniczny i naukowiec, który odrzucił fatalizm założenia że ludzie >>rodzą się gejami<< i nie mają wyboru".

Terapia konwersyjna promowana przez Nicolosiego to technika zmiany orientacji seksualnej człowieka, zwykle z homoseksualnej lub biseksualnej na heteroseksualną - np. przy pomocy elektrowstrząsów, homeopatii czy okaleczania. Przez większość naukowców uznawana jest za technikę pseudonaukową. W 18 stanach USA stosowanie terapii konwersyjnej jest prawnie zabronione.

Jak informuje "Forbes", z ruchu Amazona nie są zadowoleni niektórzy republikańscy członkowie Izby Reprezentantów. Domagają się oni od koncernu zmiany decyzji.

W sieci pojawiły się także dwie petycje w tej sprawie. Jedna z nich, nawołująca Amazon do przywrócenia książki do sprzedaży (a zainicjowana - jak czytamy - przez grupę "byłych gejów"), ma już ponad 17 tys. podpisów. Druga, wzywająca Amazon do wycofania się ze sprzedaży jakichkolwiek książek promujących terapię konwersyjną, podpisana została niemal 83 tys. razy.

źródło: "Forbes"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.