23.09.2021/11:10

Amazon zaprzestaje testowania kandydatów do pracy – palaczy „marychy”. Tych, których wcześniej odrzucił zaprasza z powrotem!

Amazon odstąpił od testowania kandydatów do pracy pod kątem palenia marihuany. Firma ogłosiła, że osoby zwolnione z pracy lub odrzucone w procesie rekrutacji na skutek wykazania w teście, że palą „trawkę”, odzyskały obecnie prawo do ubiegania się o pracę w firmie. Koncern będzie ponadto lobbował w rządzie federalnym w sprawie legalizacji marihuany.

Jak czytamy na firmowym blogu Amazona, zmiana polityki koncernu w tym zakresie ma kilka przyczyn. Po pierwsze, w coraz większej liczbie stanów USA wprowadzane są przepisy łagodzące lub legalizujące konsumpcję Cannabis indica, co znacznie utrudnia firmom działającym w wielu stanach wdrażanie spójnej i jednolitej polityki testowania kandydatów do pracy.

Po drugie, ogólnodostępne dane wskazują, że testowanie kandydatów do pracy w procesie rekrutacji dyskryminuje pracowników „kolorowych” (people of color) i stanowi barierę w zatrudnieniu. Po trzecie, ogromne tempo ekspansji firmy powoduje, że nieustannie poszukuje ona ogromnej liczby nowych pracowników, a rezygnacja z testów na cannabinol znacznie poszerza grupę potencjalnych kandydatów.

Firma ogłosiła ponadto, że podjęła lobbing na rzecz legalizacji konsumpcji marihuany na poziomie prawa federalnego.

„Zachęceni wyraźnie odczuwalną w kraju tendencją do uznania, że obecne status quo jest niesprawiedliwe i nie do utrzymania w przyszłości, zamierzamy współpracować z Kongresem - a także innymi podmiotami wspierającymi zmiany - nad koniecznymi reformami krajowych praw dotyczących cannabis” – deklaruje koncern.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także