21.10.2019/11:00

Amazon zatrudni w Polsce 9 tys. dodatkowych pracowników

Koncern Amazon planuje utworzenie w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie ponad 9 tys. sezonowych miejsc pracy w Polsce. To oszałamiająca liczba, biorąc pod uwagę, że obecnie przy realizacji zamówień klientów firma zatrudnia 16 tys. osób w naszym kraju.

Przypomnijmy, że rok temu w tym samym okresie Amazon poszukiwał 7,5 tys. dodatkowych par rąk do pracy.

Zarówno stali, jak i sezonowi pracownicy Amazon mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości od 20 zł brutto za godzinę oraz dodatkową premię miesięczną do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Firma oferuje także dodatkowe benefity, takie jak darmowy transport czy ciepłe posiłki za 1 zł. Pracownicy otrzymają także specjalny, przyznawany w okresie sezonu świątecznego, bonus frekwencyjny do 1 500 złotych brutto.

- Nie możemy się już doczekać, aby powitać nowych członków naszego zespołu, a także tych pracowników, którzy dołączają do nas na sezon przedświąteczny już po raz kolejny. Jesteśmy dumni z tego, że postrzegają oni naszą ofertę pracy sezonowej jako atrakcyjną oraz cenią miejsce i atmosferę pracy, które stworzyliśmy - mówi cytowany w komunikacie Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

Z kolei Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej podkreśla, że Amazon stale zwiększa obecność w regionie, co przełoży się na przekształcenie w 2020 r. wielu sezonowych miejsc pracy w miejsca stałe.

- Dla Amazon ważne jest, aby tworzyć szeroką i elastyczną ofertę zatrudnienia, cenioną zarówno wśród osób, które poszukują pracy na pełen etat, jak i tych, które wolą pracować w niepełnym wymiarze godzin - komentuje Dworowska.

Rekrutacja pracowników na okres przedświąteczny już ruszyła. Równolegle Amazon poszukuje pracowników na stanowiska managerskie - do działów HR, finansów, IT i logistyki w siedmiu centrach logistyki oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.