25.02.2020/19:16

Ambra będzie kupować sklepy w Czechach. Wyda ponad 2 mln euro

W drugim półroczu roku obrotowego 2019/2020 firma Ambra wyda na akwizycję około 12 mln złotych, a także 2 do 3 mln euro na zakupy w Czechach. Spółka chce przejąć tamtejsze sklepy sprzedające alkohol.

- W całym roku obrotowym 2019/2020 inwestycje bez akwizycji mogą sięgnąć 18-20 mln zł. Akwizycje to około 12 mln zł. Do tego może jeszcze dojść 2-3 mln euro - powiedział wiceprezes spółki Piotr Kaźmierczak, którego słowa przywołuje portal Infostrefa.

W pierwszym półroczu roku obrotowego (trwało on od 1 lipca do 31 grudnia 2019) Ambra wydała na inwestycje 22,1 mln zł. Z tego 12,5 mln zł trafiło na akwizycje, w tym na nabycie marek Sange de Taur, Pliska, Słoneczny Brzeg oraz udziałów Vino-Klub, czeskim sklepie internetowym z alkoholami. Reszta kosztów była związana na rozwój w tym modernizację zakładu w Woli Dużej.

W drugiej połowie roku firma nadal chce inwestować w Czechach. Spółka planuje wydać 2-3 mln euro na akwizycję sklepów z alkoholem za naszą południową granicą.

Ambra ma już takie sklepy w Polsce. Dysponuje siecią 30 placówek pod szyldami Centrum Wina i Distillers Limited. W tym roku ma ona zostać rozszerzona o kolejnych pięć sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.