11.10.2018/14:22

Ambra wprowadza nowy koncept Distillers Limited

Ambra S.A. uruchamia nową sieć sprzedaży alkoholi premium pod marką Distillers Limited. W ciągu kilku miesięcy chce otworzyć 29 punktów sprzedaży, przekształcając swoje sklepy winiarskie w placówki partnerskie: Centrum Wina i Distillers Limited.

W ciągu pięciu ostatnich lat rynek whisky w Polsce podwoił się. To najszybciej rozwijająca się kategoria alkoholi. Rosnące dochody i aspiracje Polaków zmieniają również ich stosunek do alkoholu. Podczas gdy konsumpcja czystej wódki spada, wydatki konsumentów na whisky przekroczyły już 2 mld zł i wynoszą tyle samo, co wydatki na wino.

- Rynek alkoholi rozwija się w powiązaniu z najważniejszym trendem rynków spożywczych: poszukujemy produktów wysokiej wartości, autentycznych, nieprzemysłowych, regionalnych. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to konsumencki ruch antykoncernowy - mówi Robert Ogór, prezes zarządu Ambra S.A.

Distillers Limited ma charakteryzować się dużym zasięgiem. Zamierza współpracować z małymi producentami.

- Distillers Limited to bezpośredni importer małych destylarni, często wyszukanych na końcu świata, „distillersów”. Słowo „limited” w naszej nazwie oznacza niewielkich, niezależnych producentów, stanowiących przeciwwagę dla globalnych koncernów. Fascynacja szlachetnymi trunkami i boom na whisky wyznaczają nam nową misję. Dlatego Distillers Limited to nie tylko import i sieć sprzedaży, ale również miejsce spotkań konsumentów z producentami -  wyjaśnia Robert Ogór.

Oferta Distillers Limited skierowana jest również do restauracji. Dziś spółka Ambra dostarcza wina do ponad 1500 punktów gastronomicznych, których goście poszukują regionalnych alkoholi.

- Chcemy być najlepszym specjalistą, wiodącym importerem i dystrybutorem alkoholi premium - podkreśla Robert Ogór.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.