28.03.2020/11:53

Amerykański gigant handlowy zamyka jeden ze sklepów. Testuje model wyłącznej sprzedaży przez Internet

Jedna z największych amerykańskich sieci handlowych – Kroger, zamyka jeden ze swoich sklepów Cincinnati w stanie Ohio. Chce tam przetestować wyłączną sprzedaż online w modelu pickup-only. Być może takie rozwiązania zostaną też wdrożone w innych placówkach.

Kroger w środę zamknął jeden ze swoich sklepów w Ohio, aby mógł całkowicie skupić się na wypełnianiu zamówień online – przytacza wypowiedź firmy portal businessinsider.com. Największa pod względem przychodów sieć supermarketów w kraju testuje to rozwiązanie w odpowiedzi na rosnący popyt na usługi online w związku z wybuchem epidemii koronawirusa.

Sieć chce w ten sposób przyczynić się do obniżenia liczby osób przebywających w sklepie. Dzięki temu zmniejszy ryzyko infekcji pracowników. Ponadto pracownikom będzie łatwiej zachować podstawowe zasady ochrony oraz utrzymać odpowiedni dystans.

Poza tym skupienie się wyłącznie na sprzedaży online ma zwiększyć moce przerobowe tej części biznesu.  

Na razie test jest ograniczony do jednego sklepu w Cincinnati przy 4630 Aicholtz Road. Odbiór jest dostępny codziennie w godz. 8-20.

- Model jest idealny dla wszystkich klientów, szczególnie tych starszych i bardziej narażonych na zachorowanie - powiedziała Erin Rolfes, dyrektor ds. korporacyjnych w oddziale Kroger Cincinnati-Dayton.

Klienci bez dostępu do Internetu mają do dyspozycji pięć innych sklepów tej sieci znajdujących się w okolicy. Kroger ogłosił także w tym tygodniu, że zainstaluje osłony z pleksiglasu we wszystkich kasach i pozwoli pracownikom nosić maski i rękawiczki podczas pracy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.