10.04.2020/12:54

Amerykański handel zachwiał się pod ciężarem popytu, ale obecnie sprzedaż szybko spada

Walmart w ciągu ostatnich trzech tygodni zatrudnił ponad 100 tys. nowych pracowników i poszukuje kolejnych 50 tys. W podobnej skali zatrudnienie zwiększa Amazon. Inne wielkie sieci przez tygodnie borykały się z problemem pustoszejących półek. Obecnie sytuacja normuje się, sprzedaż spada, z wyjątkiem kilku kategorii produktowych – informuje CNBC.

Mimo masowych zwolnień w niektórych branżach – gastronomii czy usługach – amerykańskie sieci mają problemy z pozyskaniem nowych pracowników, tym bardziej że oferują przede wszystkim zatrudnienie okresowe. Ludzie boją się pracować w sklepach. Obecnie jednak popyt zaczyna wyraźnie spadać.

Sieć Costco, która całymi tygodniami musiała sobie radzić z długimi kolejkami i pustymi półkami, pod koniec marca – gdy w kolejnych stanach wprowadzano kwarantannę – odnotował znaczne spowolnienie sprzedaży. W sieci Walgreen, która w pierwszych trzech tygodniach marca zwiększyła sprzedaż o 26 proc., obroty również zaczęły spadać. Z kolei Target przestrzega, że zyski mogą spadać, ponieważ ludzie kupują mniej artykułów przemysłowych.

Detaliści amerykańscy odnotowali ciekawą zmianę zmianę potrzeb zakupowych konsumentów. W dalszym ciągu znacznie zwiększonym popytem cieszy się papier toaletowy. W ciągu pięciu dni sam Walmart sprzedał go tyle, że wystarczyłoby po rolce dla każdego Amerykanina.

Potężnie wzrósł popyt na różne produkty typu zrób-to-sam, pozwalające wykonać w domu niektóre produkty czy samodzielnie zaspokoić różne potrzeby, dotychczas realizowane w zakładach usługowych. Doskonale sprzedają się farby do włosów, maszynki do strzyżenia, trymery do brody itp. Z półek znikają też domowe maszyny do szycia – praktyczni amerykanie masowo zasiedli do domowej produkcji deficytowych maseczek ochronnych.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.