27.03.2021/10:34

Amerykańskie Costco inwestuje w Europie. Otworzy pierwszy sklep w nowym kraju

Jedna z największych sieci handlowych na świecie - amerykańskie Costco - coraz poważniej podchodzi do tematu ekspansji w Europie. Jak donosi "Nordic Property News", gigant zaplanował otwarcie pierwszego sklepu magazynowego w Szwecji na jesień 2022 r.

Costco posiada już własne placówki handlowe w Wielkiej Brytanii (29), Hiszpanii (3), Islandii (1) oraz Francji (1). Nie są to liczby imponujące, zważywszy na fakt, że w skali globalnej firma zarządza siecią 804 magazynów, spośród których 558 działa w rodzimych Stanach Zjednoczonych, a 103 w Kanadzie.

Oprócz wspomnianych powyżej krajów, Costco obecne jest także w Meksyku (39 sklepów), Japonii (27), Korei Południowej (16), Tajwanie (14), Australii (12) i Chinach (1). To dane aktualne na marzec br.

Costco prowadzi sieć sklepów magazynowych, w których zakupy można robić na zasadzie przywileju członkowskiego. Firma zintegrowała modele hurtowy i detaliczny w sposób, który jest dziś specyficzny szczególnie dla rynku amerykańskiego.

Przychody Costco w 2020 r. wyniosły 166,7 mld dolarów, a zysk netto przekroczył 4 mld dolarów. Firma zatrudnia globalnie ponad 270 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • dupaa 22.05.2021

    glonojaddy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także