01.04.2017/11:14

AmRest inwestuje w rozwój serwisów do zamawiania posiłków online

Zarząd AmRest Holdings SE poinformował o podpisaniu w 31 marca br. umowy inwestycyjnej pomiędzy AmRest, niemiecką spółką Delivery Hero GmbH oraz Restaurant Partner Polska z Łodzi. Operator chce mocniej wejść w segment bezpośrednich dostaw posiłków do domów klientów.

Przedmiotem umowy jest nabycie przez AmRest nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero. W efekcie AmRest stanie się udziałowcem większościowym, posiadającym 51% udziałów w RPP. Pozostała część udziałów (49%) pozostanie w posiadaniu Delivery Hero.

Delivery Hero jest światowym liderem w segmencie serwisów do zamawiania posiłków online. RPP prowadzi platformę PizzaPortal.pl - agregator zbierający oferty ponad 2500 restauracji w blisko 400 miastach w Polsce.

Zgodnie z założeniami Umowy Inwestycyjnej AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu. Obie platformy są liderami rynku w segmencie zamówień jedzenia online.

Intencją stron jest zakończenie transakcji w nadchodzących tygodniach, co nastąpi po spełnieniu się warunków wskazanych w umowie inwestycyjnej.

Przewiduje się, że platformy PizzaPortal.pl, DameJidlo.cz i NetPincér.hu wzmocnią operacyjnie kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

Zarząd AmRest uważa, że partnerstwo z Delivery Hero istotnie zwiększy dostępność ofert restauracji zarządzanych przez Spółkę i umożliwi dotarcie do nowych klientów, co w efekcie przełoży się na wzmocnienie pozycji rynkowej AmRest w segmencie "delivery". W dłuższym terminie powinno to pozytywnie wpłynąć na budowanie wartości dla akcjonariuszy AmRest.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.