19.11.2018/11:33

Analitycy prognozują „łagodny” wzrost cen

Inflacja w Polsce obniżyła się w październiku do 1,8 proc. r/r wobec 1,9 proc. we wrześniu. Jak podkreślają eksperci Credit Agricole Bank Polska zmniejszenie inflacji wynikało z niższego tempa wzrostu cen żywności i napojów bezalkoholowych oraz nośników energii.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • RP 20.11.2018

  Energia drożeje to:
  1.) Producent dostanie podwyżkę od: dostawcy opakowań, dostawcy półproduktów, operatora logistycznego (magazyn, transport), dostawcy art. biurowych itp.
  Producent podniesie cenę swoich produktów (w tym roku sieci handlowe muszą mieć świadomość, że ceny pójdę do góry, gdyż takich zmian żaden producent nie jest w stanie udźwignąć).
  2.) Sieć handlowa (magazyny centralne, markety) też dostaną podwyżkę prądu + podwyżkę za produkty od dostawców + wiele innych czynników (np. wynagrodzenia => odpływ Ukraińców do np. Niemiec).
  3.) Finalnie wzrost inflacji rozpocznie się już od I kwartału 2019 roku i nie powinien być on "łagodny" a raczej już odczuwalny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.