22.08.2017/12:19

Android Oreo - taka będzie nazwa kolejnej wersji systemu operacyjnego Google'a

Android 8.0 będzie nosił nazwę Android Oreo. Amerykańskie przedsiębiorstwo z Mountain View wreszcie ujawniło, że łączy siły z Mondelez International, jednym z największych na świecie producentów słodyczy i przekąsek.

Przypomnijmy, że nazwa każdej kolejnej wersji systemu Android zaczyna się od następującej po sobie litery alfabetu i zawsze związana jest z żywnością. Najstarszy Android, 1.0 (z 2008 r.) nazywał się Apple Pie. W ostatnich pięciu latach kolejne Androidy nosiły nazwy: Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow i Nougat.

O tym, że Android 8.0 może nosić nazwę Oreo, internauci spekulowali już od wielu miesięcy. Koncern Google długo nie komentował sprawy. Plotki potwierdził dopiero 21 sierpnia br.

Pierwszymi smartfonami, na których będzie można zaktualizować Androida do wersji Oreo, będą Google Pixel, Nexus 5X i Nexus 6P. Potem Android Oreo sukcesywnie udostępniany będzie kolejnym urządzeniom.

Data debiutu nowej wersji systemu operacyjnego od Google'a nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.