12.07.2020/19:36

Anglia może wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w sklepach

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zasugerował, że zakrywanie ust i nosa może stać się obowiązkowe w sklepach w Anglii. Rząd brytyjski chce, aby ludzie nosili maseczki w ograniczonych przestrzeniach, gdzie spotykają tych, których nie widzą na co dzień. Downing Street przygląda się temu problemowi i może wprowadzić nowe zasady w ciągu kilku tygodni – donosi retailgazette.co.uk.

Boris Johnson pokazał się w maseczce na twarzy pierwszy raz w trakcie pandemii podczas wizyty w sklepie w swoim okręgu wyborczym w Uxbridge. Później, kiedy odpowiadał na pytania internautów odpowiedział, że chce aby więcej osób czuło się pewniej odwiedzając sklepy, restauracje czy wracając z pracy.

Zakrywanie ust i nosa jest obecnie obowiązkowe w transporcie publicznym oraz w szpitalach w Anglii, ale zaleca się je też w innych zamkniętych przestrzeniach publicznych, w których dystans społeczny nie jest możliwy.

Szkocja wprowadziła obowiązkowe maseczki w sklepach i transporcie publicznym w tym tygodniu.

Według badań przeprowadzonych pomiędzy 2 a 5 lipca br. ponad połowa dorosłych w Wielkiej Brytanii, którzy wychodzili z domu w tygodniu poprzedzającym badanie, zakrywała twarz.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.