29.03.2016/10:58

Angry Birds pojawią się na produktach Grupy Otmuchów

Bohaterowie gry komputerowej Angry Birds pojawią się na produktach Grupy Otmuchów. Polski producent słodyczy, słonych przekąsek i wyrobów śniadaniowych porozumiał się w tej kwestii z właścicielem praw do marki, firmą Rovio.

Pierwsze produkty Otmuchowa z wizerunkami bohaterów serii Angry Birds trafią do sprzedaży w polskich sklepach już w kwietniu. Ich wprowadzeniu do oferty towarzyszyć będą szerokie działania promocyjne, w tym m.in. konkurs dla klientów.

- Angry Birds to obecnie jedna z najbardziej popularnych marek świata. Jej pozycja umocni się dodatkowo w maju tego roku po wejściu do kin zapowiadanego filmu – komentuje podpisanie umowy licencyjnej Mariusz Popek, prezes ZPC Otmuchów.

Do tej pory grę Angry Birds ściągnęły na swoje urządzenia mobilne ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi. To jeden z największych przebojów w historii gier na smartfony i tablety. Dodatkowo w tym roku w kinach zadebiutuje pełnometrażowy film z bohaterami serii Angry Birds, takimi jak Chuck, Red i Bomb.

W ramach umowy ZPC Otmuchów pozyskał licencję na okres dwóch lat, a sprzedaż produktów ma odbywać się we wszystkich sieciach handlowych oraz rynku tradycyjnym na terenie całej Polski. "Wściekłe ptaki" pojawią się na takich wyrobach, jak: żelki, batony, mleczka oraz produkty śniadaniowe.

Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów są jednym z największych producentów słodyczy, przekąsek i wyrobów śniadaniowych w Polsce. Firma rozwija własne brandy, ale oprócz tego sporą część jej produkcji stanowią wyroby pod markami własnymi sieci handlowych i innych klientów (tzw. private label).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.