23.10.2018/11:43

Anna Dafna została nowym dyrektorem zarządzającym Atrium w Polsce

Atrium European Real Estate Limited, będąca właścicielem, zarządcą i deweloperem centrów handlowych oraz nieruchomości usługowo-handlowych w Europie Środkowej, powołała Annę Dafna na stanowisko dyrektora zarządzającego polskiej spółki Atrium Poland Real Estate Management. Menedżerka będzie równolegle sprawować swoją dotychczasową funkcję dyrektora finansowego.

Anna Dafna dołączyła do Atrium w 2009 roku. Od czterech lat jest dyrektorem finansowym w Atrium Poland Real Estate Management, wcześniej – od 2009 roku – pracowała na stanowisku kontrolera finansowego. Przed rozpoczęciem pracy w Grupie Atrium, Anna Dafna pełniła funkcję kierowniczą w izraelskim oddziale KPMG, gdzie odpowiadała za zespół specjalizujący się w obsłudze spółek publicznych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie, m.in. z sektora nieruchomości komercyjnych.

Po mianowaniu na funkcję dyrektora zarządzającego (DEPUTY CEO), Anna Dafna będzie bezpośrednio podlegać CEO Grupy Atrium – Liadowi Barzilai, a jej obowiązki będą obejmować wszelkie aspekty działalności Grupy na polskim rynku oraz ugruntowywanie pozycji spółki jako czołowego właściciela i zarządcy miejskich centrów handlowych, zorientowanych na społeczności lokalne.

– Polska odgrywa kluczową rolę w przyszłym rozwoju Atrium, a Anna posiada najlepsze atuty do prowadzenia naszej działalności na tym rynku. Przez około 10 lat pełniąc w Atrium ważną rolę, przewyższała oczekiwania ze strony spółki na każdym poziomie. Ponadto mając solidne doświadczenie zarówno w finansach, jak i w branży nieruchomości oraz gruntowną znajomość polskiego rynku, jest jak najbardziej gotowa do przyjęcia tej istotnej funkcji kierowniczej – powiedział Liad Barzilai, prezes zarządu (CEO) Grupy Atrium.

– Cieszę się, że będę mógł współpracować z Anną podczas kontynuacji wdrażania strategii mającej na celu podniesienie jakości naszego portfela w Polsce, zarówno w drodze nabywania nowych, jak i przebudowy dotychczasowych obiektów. Razem będziemy czuwać nad procesem realizacji rozpoczętych inwestycji o wartości ponad 300 mln euro, dzięki którym rozbudowane i zmodernizowane zostaną nasze trzy centra handlowe w Warszawie: Atrium Promenada, Atrium Targówek i Atrium Reduta, w których do końca bieżącego roku powstanie ponad 26 tys. mkw nowej powierzchni handlowo-rekreacyjnej. Te inwestycje pozwolą nam wprowadzić innowacyjne koncepty handlowo-rozrywkowe oraz zapewnić odwiedzającym nowe doświadczenia zakupowe. W efekcie będziemy mogli w dalszym ciągu czerpać korzyści z dobrej koniunktury i sprzyjającej dynamiki konsumenckiej na polskim rynku – podsumował prezes Grupy Atrium.

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na dzień 30 czerwca 2018 w portfolio Grupy znajdują się 34 centra i nieruchomości handlowe zlokalizowane w czterech krajach, o wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej powyżej 900 tys. mkw. W pierwszym półroczu 2018 Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 94,3 mln euro, natomiast rok 2017 roku zakończyła z wynikiem 198,7 mln euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.