22.03.2017/16:26

Anna Opala dyrektorem handlowym Merlin Group

Anna Opala ma wieloletnie doświadczenie na międzynarodowym rynku e-commerce. Swoją karierę rozpoczęła w jednej ze spółek Grupy Naspers w Niemczech, a ostatnie dwa lata zajmowała stanowisko Head of Goods (dyrektor produktu) w Groupon Polska. Dla polskiego rynku odpowiadała za planowanie, budowanie oraz realizację strategii zakupowo-sprzedażowej między innymi dla takich kategorii jak książki i filmy, zdrowie i uroda, elektronika, dziecko oraz dom i ogród. Była również odpowiedzialna za współtworzenie strategii produktowej dla krajów EMEA (UK,DE,FR,IT,ES i kraje Beneluxu).

W Merlin Group Anna Opala będzie odpowiadać za rozwijanie kompleksowej strategii handlowej dla sklepów Merlin.pl i CDP.pl w Polsce oraz strategii ekspansji zagranicznej projektów rozwijanych pod marką Topmall. – Cieszę się, że będę miała możliwość rozwijania strategii agresywnego wzrostu w jednej z najszybciej rosnących spółek e-commerce w Polsce – mówi Anna Opala, dyrektor handlowy Merlin Group S.A.

Jako dyrektor handlowy przejmie także odpowiedzialność za rozwój obecnych i wprowadzenie nowych kategorii produktowych, w szczególności artykułów dla dzieci, produktów z kategorii dom i ogród oraz kosmetyków i perfum. 

- Anna wniesie do naszego zespołu bogate doświadczenie handlowe zebrane w profesjonalnych, międzynarodowych i dynamicznie zarządzanych organizacjach, co jest rzadkością na polskim rynku e-commerce – mówi Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group S.A.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. W oparciu o zasoby grupa buduje sklepy internetowe w najbardziej perspektywicznych kategoriach takich jak książki, gry i domowa rozrywka, towary dla dzieci, wyposażenie wnętrz oraz kosmetyki i perfumy. W ramach realizowania strategii rozwoju, spółka aktywnie analizuje rynek pod kątem akwizycji. W lutym 2017 roku Merlin Group przejęła CDP.pl, jeden z największych sklepów internetowych w kategorii gry i domowa rozrywka. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dodajcie pieniądze 22.03.2017

    A byli pracownicy merlin.pl nadal bez pensji za listopad I,grudzień 2015!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.