16.09.2020/13:21

Answear.com także szykuje się do debiutu na warszawskiej giełdzie

Spółka Wearco S.A. – właściciel internetowego sklepu z markową odzieżą, obuwiem oraz akcesoriami Answear.com, chce zadebiutować na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Ma to nastąpić na koniec 2020 roku.

Jak komentuje Krzysztof Bajołek, prezes Wearco S.A. (obecnie w trakcie rejestracji zmiany nazwy na Answear.com S.A.) dołączenie do grona spółek publicznych to naturalny krok związany z dynamicznym rozwojem biznesu, dużą już obecnie skalą działalności i jeszcze większym apetytem na przyszłość. – Złożyliśmy Prospekt Emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego, co oznacza, że jesteśmy coraz bliżej debiutu na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych – mówi.

Krzysztof Bajołek, prezes Wearco S.A (materiały prasowe)

Platforma sprzedażowa Answear.com działa od 2011 r. Spółka prowadzi obecnie działalność w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej: w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunia, Bułgaria i na Ukrainie. Sprzedaż jest zdywersyfikowana geograficznie, a żaden z rynków nie stanowi więcej niż 30 proc. udziału w całkowitych przychodach spółki. Sklep oferuje około 80 tys. produktów z ponad 350 światowych marek. Istotną częścią oferty są marki premium (np. Diesel, Guess Jeans, CK, Tommy Hilfiger, Valentino, DKNY). Produkty z niższej półki cenowej są oparte głównie o markę własną Answear LAB. – Answear.com dynamicznie rośnie zarówno pod względem liczby klientów, jak i sprzedaży. Już ubiegły rok był bardzo dobry – przychody ze sprzedaży spółki w 2019 roku wyniosły 311,2 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 40,9 proc. rdr., a w tym roku obserwujemy dalszy, skokowy wzrost zainteresowania zakupami w sieci w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Krzysztof Bajołek. 

Według ekspertów wartość handlu elektronicznego w Polsce może przekroczyć rekordowe 100 mld zł już w 2020 r. Jak szacuje Unity Group, w kolejnych latach do 2025 r. jego wartość będzie rosła co najmniej o 20 proc. rocznie. Zgodnie z raportem PMR „Clothing and footwear retail market in Poland 2019”, rynek odzieży i obuwia w Polsce ma w 2020 r. osiągnąć wartości 40,3 mld zł, co oznacza wzrost rdr. o 4,13 proc.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także