26.10.2020/10:22

Aplikacja do zarządzania terminami przydatności do spożycia produktów

Setki, a nawet tysiące produktów spożywczych na półkach to codzienność każdego większego sklepu. To też ogromne wyzwanie związane z zarządzaniem terminami przydatności produktów do spożycia. Sprawny monitoring terminów pozwala nie tylko ułatwić pracę na sklepie, ale też zaoszczędzić niemało pieniędzy.

Amance-Eudine Rouzier, jest Pani dyrektorem i założycielem Wektoo, czy może nam Pani przybliżyć historię firmy Wektoo ?

Pomysł, idea stworzenia aplikacji Wektoo narodziła się z prostej obserwacji operacji handlowych. Zauważyłam, że zarządzanie i weryfikacja dat przydatności produktów do spożycia jest żmudna i bardzo czasochłonna. Będąc managerem jakości i osobą odpowiedzialną za ten obszar operacyjny w sieciach handlowych we Francji, gdzie moim nadrzędnym celem była satysfakcja wszystkich naszych klientów powiedziałam sobie: ten obszar zarządzania należy natychmiast poprawić. Odpowiedzią na tę potrzebę było właśnie stworzenie aplikacji Wektoo do zarządzania i monitoringu terminów przydatności produktów do spożycia na powierzchni sprzedaży w placówkach handlowych.

Efektem naszej sześcioletniej obecności na rynku jest współpraca między innymi z Grupą E.Leclerc, Système U, Intermarché, Carrefour jak również ekspansja międzynarodowa i stworzenie kilku filii poza granicami Francji (współpracujemy już z sieciami handlowymi w Polsce, Ukrainie, Kazachstanie, Rosji oraz w Kanadzie i w Ameryce Łacińskiej pod szyldem Ketal w Boliwii).

Wektoo 2 (materiał partnera)

Czym właściwie jest aplikacja Wektoo?

Wektoo to aplikacja na Androidzie, która każdego dnia w sposób zautomatyzowany i w czasie rzeczywistym dostarcza listę produktów, których data ważności dobiega końca. Pracownik jest „prowadzony” w swoich kontrolach dat i w efekcie nie marnuje już czasu, skutecznie kontrolując ten obszar. Jedną z największych zalet Wektoo jest PROSTOTA. Chcąc korzystać z aplikacji Wektoo sieć handlowa/sklep nie ponosi żadnych kosztów inwestycyjnych: wystarczy zwykły smartfon/skaner i dostęp do Internetu. Wektoo nie wymaga też żadnej ingerencji/integracji w istniejące już systemy informatyczne w sieciach/sklepach. Chcąc w pełni pokazać zalety i ocenę korzyści aplikacji Wektoo dajemy możliwość bezpłatnego i niezobowiązującego przeprowadzenia testu aplikacji z dostępem do szkoleń online i uzyskania certyfikatu, serwisu technicznego online 24/7 a to wszystko dzięki wielojęzycznemu wsparciu firmy Wektoo.

Jakie korzyści przynosi taka aplikacja?

Dzięki Wektoo każdy jest Zwycięzcą: Planeta, Klient, Pracownicy i Sieć Handlowa !!! Korzyści z wykorzystywania Wektoo widać w wielu obszarach. Przede wszystkim: zmniejszenie marnotrawstwa żywności i zwiększona satysfakcja klienta - jeżeli klient znajdzie/zakupi na półce przeterminowany towar czuje się oszukany. W efekcie traci na tym dobry wizerunek sklepu, który ryzykuje, że klient już do niego nie wróci. Dzięki aplikacji Wektoo ten problem znika. Wzrost produktywności pracowniczej, ograniczenie wartości strat i wzrost marży przecenowej jest również wskaźnikiem wydajności i korzyści aplikacji Wektoo (spadek wartości strat na poziomie 60%-90%) czegóż chcieć więcej? Sieci, sklepy, menedżerowie odpowiedzialni za ten obszar, korzystający z aplikacji Wektoo dostrzegają poprawę ich codziennej pracy zarówno pod względem czasu (godzina zaoszczędzona dziennie na pracownika), zarządzania produktami i dostępnością asortymentu ponieważ brak produktu na półce ogranicza obrót i zysk. Korzystanie z Wektoo przynosi zatem wymierne, przeliczalne na złotówki korzyści.

Czy Wektoo zostało już docenione na świecie?

Tak, otrzymaliśmy wiele nagród za innowacyjność, prostotę funkcjonalności i skuteczność: Trofeum Ekonomii Normande (innowacje), Trofeum Rolno-Spożywcze (digitale), Trofeum w kategorii „Or des Femmes Ekonomii”. Jesteśmy Laureatem Innowacji Start-up Casino i Laureatem European Tech and Start-up Days. Jestem przekonana, że najciekawsze pomysły są najprostsze, czego dowodem jest Wektoo.

Jaką widzi Pani przyszłość w rozwoju firmy Wektoo?

Aplikacja Wektoo była stale ulepszana przez ostatnie 6 lat i obecnie oferuje najbardziej wydajne i niezawodne rozwiązanie dla sklepów. Bazując na tym doświadczeniu, chcemy kontynuować nasz międzynarodowy rozwój i oferować naszą wiedzę i doświadczenie tym którzy wciąż mają problemy w zarządzaniu terminami przydatności produktów.Ponadto siłą Wektoo pozostaje słuchanie problemów klientów z różnych stron świata. Stale się rozwijamy i chcemy tworzyć, ulepszać innowacyjne rozwiązania do zarządzania produktami w ramach dystrybucji masowej.

Celem dla firmy Wektoo jest rozszerzenie naszej obecność na arenie międzynarodowej. Ochrona środowiska Planety przez zmniejszenie marnotrawstwa żywności wykorzystując aplikację Wektoo nie ma granic a Wektoo jest niezawodnym partnerem wspomagającym dzisiejszy handel na arenie międzynarodowej. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym partnerom, którzy nam zaufali a innych serdecznie zapraszamy do współpracy https://www.wektoo.com/pl

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Wektoo 19.11.2020

    Skanowanie TPS-ów

  • Lublin 08.11.2020

    Nawet jak to reklama to można by napisać w jaki sposób kolekcjonuje się dane. Bo jak trzeba je wpisywać ręcznie to każdy program magazynowy to ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także