17.11.2019/16:02

Apple banuje aplikacje związane z e-papierosami

Apple bierze się za walkę z e-papierosami. Jak donosi "New York Times", koncern zbanował w piątek ze swojego sklepu App Store 181 aplikacji dedykowanych użytkownikom e-papierosów.

Ze sklepu wycofane zostały aplikacje pomagające w znajdowaniu sklepów z e-papierosami, dostarczające informacji na temat tego rodzaju produktów, oraz promujące vaping.

Decyzja Apple'a zapadła kilka miesięcy po tym, jak prezydent Donald Trump i amerykański rząd zaostrzyli swoją politykę względem producentów i dystrybutorów e-papierosów. Polityków do działania zmusiły oficjalne dane rządowej agencji Centers for Disease Control and Prevention, z których wynika, że tzw. vapowanie doprowadziło do co najmniej 40 zgonów i 2 tys. zachorowań na choroby układu oddechowego w USA.

Z e-papierosów korzystają głównie osoby młode, zachęcone innowacyjną formą podania używki, czy też smakowymi liquidami. Według amerykańskich władz, to właśnie młodzi ludzie są najmocniej narażeni na konsekwencje korzystania z tego rodzaju używek.

Najwięksi producenci wyrobów tytoniowych coraz częściej deklarują, że to właśnie e-papierosy są przyszłością rynku. Niektórzy posuwają się nawet do bardzo śmiałych prognoz, że "tradycyjne" papierosy kiedyś całkowicie znikną ze sprzedaży, gdyż zostaną wyparte przez nowsze produkty.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.