08.09.2020/20:37

Apple otwiera „sklep na wodzie“. Nietypowa placówka giganta w Singapurze

Firma Apple już w czwartek 10 kwietnia zamierza otworzyć wyjątkową placówkę. Wyjątkową, ponieważ zlokalizowaną na wodach zatoki Marina w Singapurze. Co ciekawe, twórcy inspirowali się… rzymskim Panteonem.

Będzie to już trzecia placówka Apple’a w Singapurze, zdaniem firmy zdecydowanie najbardziej ambitna. Zlokalizowany na wodach Marina Bay sklep z lądem zostanie połączona niewielkim mostem.

Placówka została zbudowana ze 114 tafli szkła, wspartych na pionowych belkach. Fakt, że jej struktura jest sferyczna, zapewnia 360-stopniowy widok na miasto. Co ciekawe, na szczycie budynku znajduje się tzw. oculus, czyli okrągły otwór stosowany w niektórych świątyniach, zapewniający dopływ światła. To inspiracja, którą autorzy zaczerpnęli z Panteonu. W przeciwieństwie jednak do rzymskiej świątyni, oculus w singapurskim w AppStore jest przeszklony. Wnętrze wyposażono również w specjalne przegrody, regulujące dopływ światła.

W centrum sklepu zainstalowano wielki ekran, który będzie swego rodzaju sceną. W planach są m.in. regularne występy lokalnych muzyków. W podziemiach zlokalizowano za to podwodną salę konferencyjną. W nowym sklepie Apple’a pracować będzie w sumie 148 osób.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem tego zapierającego dech w piersiach Apple Marina Bay Sands tutaj w Singapurze, opierając się na naszym powiązaniu z tym wyjątkowym miejscem, które rozpoczęło się 40 lat temu – powiedziała Deirdre O’Brien, senior vice president of Retail + People w Apple. W 1981 roku Apple otworzył swoje pierwsze biuro w Singapurze.

App Store Marina Bay Sands w Singapurze (apple.com/newsroom)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także