27.04.2017/14:30

Apteka jednak nie dla pacjenta? Polacy przeciwni ograniczeniom rynku aptek

Według 62 proc. Polaków wejście w życie nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne spowoduje wzrost cen leków – to główny wniosek z badania opinii publicznej przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Eksperci z Kantar Millward Brown swoją ankietą objęli reprezentatywną grupę 1001 dorosłych osób. Celem przeprowadzonego w dniach 20-21 kwietnia badania było zebranie opinii Polaków na temat podstawowych zmian proponowanych w nowym Prawie farmaceutycznym.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pigularz 27.04.2017

    Panie Nowacki,
    Będziesz się Pan w piekle poniewierał za te manipulacje. dotychczasowe prawodawstwo sprzyjało koncentracji, rozwojowi sieci (bardzo agresywnych) i redukowaniu aptek tradycyjnych. Wykorzystując najwrażliwsze obszary (zdrowie, życie) manipuluje Pan emocjami obywateli prezentując zagrożenia dla nich. A może coś (z przyzwoitości) powiedziałby Pan o drugiej stronie medalu i perspektywach dla rynku za 5-10 lat przy utrzymaniu się tych trendów? Trudno porównać 1 do 1 rynek apteczny z FMCG ale zapewniam, że tam jest dużo inspiracji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.