07.06.2017/09:48

Aptekarze-katolicy domagają się klauzuli sumienia

Stowarzyszenie Farmaceutów Katolickich Polski chce takiej nowelizacji prawa farmaceutycznego, by możliwa była odmowa wydania produktu leczniczego ze względu na „niezgodność z sumieniem” farmaceuty, technika farmaceutycznego lub właściciela apteki. Petycja w tej sprawie właśnie wpłynęła do Sejmu – informuje „Rzeczpospolita”.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • aga 08.06.2017

  Rozumiem, że na takich "katolickich" aptekach będą odpowiednie informacje na temat ich sumienia. Właściwie domagam się tego! Jeśli będę wiedziała o takiej aptece będę omijała ją szerokim łukiem bez względu na to jakiego leku będę potrzebowała... moje sumienie nie będzie pozwalało mi na robienie tam zakupów. I myślę, że będzie wiele osób, które zrobią tak samo.

 • mr_ty 07.06.2017

  czyli zatrudniajac pracownika nie moge go dyskryminowc ze wzgledu na poglady (i pare innych rzeczy) a on potem moze odmawiac klientom sprzedazy powolujac sie na swoje sumienie? spoko...

 • tofik 07.06.2017

  Proponuje zarzywac naturalne zioło na poronienia o nazwie " Kopytnik" jest pospolitym naturalnym ziolem w Polsce na poronienia baz skutkow ubocznych

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.