01.08.2016/10:08

Ara może nie otworzy stu nowych sklepów

Działająca w Kolumbii sieć supermarketów Ara może w tym roku nie otworzyć planowanych wcześniej 120 nowych sklepów. Jak poinformowały władze centrali grupy Jeronimo Martins na lipcowej konferencji związanej z prezentacją wyników za I półrocze, liczba zainaugurowanych w 2016 r. sklepów Ara może nie przekroczyć 100. Najwięcej otwarć spodziewanych jest w czwartym kwartale tego roku.

Ara jest nowym projektem operatora Biedronki. Pierwsze sklepy powstały w marcu 2013 r. Podczas tegorocznej wiosny przedstawiciele JM sygnalizowali, że ekspansja sieci może przekroczyć 100 nowych sklepów i sięgnąć nawet liczby 120. Według planów detalisty do początku 2019 r. Ara ma liczyć już 600 placówek. Obecnie posiada ich ponad 150 w dwóch regionach Kolumbii, gdzie dotychczas otworzyła również w dwie bazy dystrybucyjne. Grupa zamierza co roku otwierać przynajmniej jedno nowe centrum logistyczne, a do 2020 r. być obecna w trzech kolejnych częściach tego południowoamerykańskiego kraju. Wówczas to Ara ma liczyć 1000 obiektów. Szacuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat JM może zainwestować w kolumbijskie supermarkety około 600 mln euro.

W ub.r. operator Biedronki otworzył pod szyldem Ara 55 nowych placówek handlowych. Obrót kolumbijskiej sieci sięgnął wówczas kwoty 122 mln euro. Tymczasem tylko w pierwszej połowie tego roku Ara zanotowała sprzedaż na poziomie 101 mln euro. W okresie tym sieć miała stratę Ebitda w wysokości 19,6 mln euro. Władze detalisty zapewniają, że już za trzy lata Ara będzie na plusie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.