16.09.2019/20:31

Asahi i Canpack współpracują. Producent puszek uruchomi fabrykę dla japońskiego browaru

Należąca do Grupy Canpack, spółka Canpack, kontynuuje ekspansję zagraniczną. Producent aluminiowych puszek napojowych ruszył właśnie z nową inwestycją w Czechach, która będzie obsługiwać należącego do Grupy Asahi browar Plzeňský Prazdroj. Przypomnijmy, że do japońskiego koncernu browarniczego należy także Kompania Piwowarska.

Canpack zainwestuje w nową fabrykę aluminiowych puszek w miejscowości Stříbřo, położonej w kraju pilzneńskim w zachodnich Czechach. W zakładzie uruchomiona zostanie linia produkcyjna, która będzie obsługiwać moce produkcyjne należącego do Grupy Asahi browaru Plzeňský Prazdroj, właściciela marki Pilsner Urquell, oraz innych klientów w regionie. Nowa inwestycja zwiększy zdolności produkcyjne firmy do około 25 miliardów puszek rocznie.

- Ten najnowocześniejszy zakład jest rezultatem wieloletniej, strategicznej współpracy Asahi i Canpack. Wykorzystując nasz elastyczny model biznesowy, chcemy zaoferować browarowi Plzeňský Prazdroj oraz naszym licznym klientom w Europie innowacyjne i przyjazne środowisku opakowania, najwyższą jakość, a także doskonałość operacyjną – podkreśla Stephen McAneny, wiceprezes i dyrektor handlowy firmy Canpack.

Grupa Canpack jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek i zamknięć koronowych. Firma, z siedzibą w Krakowie (Polska) zatrudnia około 8000 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 19 krajach.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.