25.02.2021/12:22

Asda drastycznie tnie zatrudnienie w sklepach

Nowi właściciele firmy Asda – pod tym szyldem działa trzecia co do wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, planuję zwolnić 3000 osób – informuje portal Sky News.

Jak podaje serwis Sky News, 3000 pracowników zatrudnionych w sklepach Asda jest zagrożonych utratą pracy, ponieważ nowi właściciele sieci planują zwiększyć inwestycje w sprzedaż internetową.

Trzecia co do wielkości sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii stwierdziła, że z powodu pandemii popyt na artykuły spożywcze przesunął się w  kierunku e-zakupów z dostawą pod drzwi

Asda zaznacza, że chociaż firma rozpoczęła konsultacje z 5000 pracowników zaplecza, ma nadzieję, że plan spowoduje utratę nie więcej niż 3000 pracowników.

Asda to sieć brytyjskich supermarketów, działających w Wielkiej Brytanii, oferujących artykuły spożywcze, odzież i produkty gospodarstwa domowego. W 1999 roku została wykupiona przez amerykański Wal-Mart. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.