15.12.2017/12:49

Ashton Moss zawarł ugodę z rodziną Pyłków, byłymi właścicielami spółki Ren

W dniu 14 grudnia 2017 roku Ashton Moss, właściciel 100% udziałów w spółce Ren oraz byli właściciele Ren, państwo Pyłka, działający poprzez podmiot O&M, zawarli ugodę – poinformowała w komunikacie firma Hortex Holding.

W ramach zawartego porozumienia została potwierdzona ważność i skuteczność umowy sprzedaży udziałów w Ren. Ashton Moss zgodził się na zapłatę części odroczonej ceny sprzedaży udziałów na rzecz rodziny Pyłków, a strony uzgodniły zakończenie wszystkich toczących się pomiędzy nimi sporów prawnych.

Ugoda kończy trwający od kwietnia 2016 roku spór między stronami i rozwiewa wszelkie wynikające z niego wątpliwości prawne odnośnie struktury właścicielskiej Ren, potwierdzając, że 100% udziałów w Ren należy do Ashton Moss – czytamy w komunikacie Hortex Holding.

Przypomnijmy, że spór miedzy rodziną Pyłków a Hortex Holding (wówczas należącym do funduszu Argan Capital) wybuchł gdy w kwietniu 2016 roku Pyłkowie oświadczyli, że odstępują od umowy sprzedaży udziałów w spółce Ren zajmującej się dystrybucją mrożonek. Byli właściciele spółki argumentowali, że do zerwania transakcji doszło wobec braku zapłaty drugiej transzy ceny sprzedaży przez Hortex Holding (strony uzgodniły transakcję w 2015 roku).  
Sprawa trafiła do sądu, który postanowił o udzieleniu właścicielowi Hortex Holding zabezpieczenia roszczenia. Takie samo zabezpieczenie uzyskał w lipcu br. w sądzie
Ashton Moss.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.