18.06.2020/08:35

Atlanta Poland S.A stawia na rozwój i otwiera nowoczesny magazyn

Atlanta Poland S.A. – właściciel marki Bakal, z początkiem czerwca b.r. otworzył nowoczesny magazyn, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Gdańskiego Terminala Kontenerowego. Dodatkowo rozszerzył swoją ofertę o usługi magazynowe na składzie celnym oraz o pośrednictwo agencji celnej dla klientów zewnętrznych.

Konsekwentnie realizowana przez 30 lat, strategia firmy Atlanta Poland S.A. przełożyła się na efektywną ekspansję w branży bakalii na rynku Europejskim. Dynamiczny rozwój firmy, spowodował, iż zdecydowała się na zainwestowanie w nowoczesny magazyn, zlokalizowany w bezpośredniej lokalizacji Gdańskiego Terminala Kontenerowego.  Dodatkowo wykorzystując doświadczenie w imporcie oraz eksporcie produktów spożywczych firma Atlanta zdecydowała się na rozszerzenie swojej oferty o usługi magazynowo - celne, w tym obsługę wszystkich formalności związanych z importem, eksportem produktów spożywczych.

Nowy magazyn ulokowany jest w Pomorskim Centrum Logistycznym, tuż przy Terminalu Kontenerowym DCT Gdańsk. Doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków drogowych, kolejowych i morskich umożliwia szybki transport, dystrybucję oraz sprawną dostawę towarów do kontrahenta.  Budynek spełnia wymogi najwyższych standardów, dzięki czemu kwalifikuje się do klasy A. Magazyn dysponuje blisko 6 000 miejsc paletowych oraz umożliwia wysokie, wielokondygnacyjne składowanie. Dodatkowo magazyn posiada punkt kontroli granicznej, który umożliwia rozformowanie towaru w celu pobrania prób przez odpowiednie instytucje sanitarne.

W skład oferty usług celnych wchodzą wszelkie czynności związane z obrotem towarowym z zagranicą, w tym reprezentowanie firm przed organami celnymi w zakresie wszystkich procedur celnych. Oprócz podstawowych usług magazyn oferuje również objęcie towaru procedurą składowania celnego, które umożliwia zawieszenie należności celnych i podatkowych z możliwością dokonania płatności jedynie dla wybranej partii towaru.

Dodatkowe informacje dotyczące usług magazynowo - celnych znajdują się na:

https://atlantapoland.com.pl/uslugi-celno-magazynowe/

-------------------------------------------------------------------------------------

Atlanta Poland S.A

Atlanta Poland S.A. istnieje od 1990 roku i jest największą firmą w środkowo – wschodniej Europie  importującą oraz sprzedającą bakalie wykorzystywane do produkcji wyrobów czekoladowych, słodyczy, ciastek oraz pieczywa. Atlanta jest właścicielem marki Bakal.

Bakal to marka, która już ponad 29 lat dostarcza na polski rynek najlepszej jakości bakalie. Marka powstała z myślą, iż bakalie mają moc wartości i ogrom zastosowań. Dlatego też w swoim portfolio posiada np. bakalie bez konserwantów, przekąski bakaliowe z małą ilością soli, orzeszki oraz migdały w czekoladzie czy suszone daktyle w kakao.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.