24.10.2018/11:23

Atrium finalizuje transakcję przejęcia Wars Sawa Junior za kwotę 301,5 mln euro

Atrium European Real Estate Limited ogłasza sfinalizowanie transakcji nabycia kompleksu handlowego Wars Sawa Junior w Warszawie, za kwotę 301,5 mln euro. W efekcie tego przejęcia, w Polsce i Czechach skoncentrowane jest 84 proc. portfela spółki, w tym cztery centra handlowe w Warszawie oraz dwa obiekty w Pradze.

– Wars Sawa Junior to jeden z najbardziej popularnych kompleksów handlowych w Polsce, o ugruntowanej pozycji oraz rocznej odwiedzalności obiektu i bezpośredniego otoczenia na poziomie ponad 60 milionów osób. Stanowi on fantastyczne uzupełnienie naszego portfela, obejmującego trzy inne nieruchomości w stolicy Polski – powiedział Liad Barzilai, CEO Grupy Atrium.

Finalizacja przejęcia nastąpiła tuż po ubiegłotygodniowym otwarciu kolejnego etapu rozbudowy i przebudowy warszawskiego centrum handlowego Atrium Promenada.

– Transakcja ta wpisuje się w naszą strategię podnoszenia jakości aktywów, wzmacniając nasz portfel ukierunkowany równocześnie na najsilniejsze środkowoeuropejskie gospodarki – Polskę i Czechy – oraz na duże centra handlowe o dominującej pozycji w swoich obszarach oddziaływania, zlokalizowane w prężnie rozwijających się obszarach miejskich – podsumował menedżer.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.