22.09.2016/11:11

Auchan nie może znaleźć pracowników w Rumunii

Rumuński oddział Grupy Auchan znalazł się w trudnej sytuacji. Firma ma problem z pozyskaniem nowych pracowników - informuje gazeta “Ziarul Financiar”.

Przedstawiciele Grupy Auchan, która zatrudnia w Rumunii ponad 10500 pracowników  poinformowali, że sytuacja na lokalnym rynku pracy (np. w okręgach Cluj, Timis i Sibiu) jest bardzo skomplikowana. Operator ma ogromne problemy ze znalezieniem pracowników w kilku rumuńskich miastach.

Przypomnijmy, że Rumunia zmaga się z problemem dużej emigracji, która ma duży wpływ na rynek pracy. Polska zmaga się z podobnymi problemami, które związane są nie tylko z emigracją, ale także spadającym bezrobociem, kwestiami demograficznymi, ale także rządowym programem 500+, który zniechęca do aktywności zawodowej cześć kobiet pracujących w handlu.

Coraz więcej firm handlowych zmaga się z niedoborem pracowników, a rosnące wynagrodzenia w handlu nie są w stanie rozwiązać tego problemu, a jedynie ograniczyć jego skutki.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Marian 19.02.2021

    Sklep internetowy .....po 5 latach pracy 150 zł podwyżki nigdy nie nie było kasy dla pracownika wyzysk do maksimum a jak się odezwiesz to już jest robione wszystko żebyś się sam zwolnił ......nie polecam nikomu pozdr

  • OSZOŁOM 27.10.2016

    sory , 2000 brutto

  • oszołom 27.10.2016

    to przyjdzcie do pracy za 200 brutto a po 15 latach niewiele wzrośnie bo na 2300 , taki rarytas daje firma Auchan, najgorsze zarobki z sieciówek na Polskim rynku, DZIADY!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.