30.09.2017/06:06

Auchan planuje uruchomienie sprzedaży żywności online na rynku rosyjskim

Dyrektor generalny Auchan Retail International Wilhelm Hubner poinformował media o planach wejścia na rosyjski rynek e-grocery. Przedsięwzięcie to jest traktowane przez firmę priorytetowo, przygotowania „zajmą jednak trochę czasu” - informuje agencja Tass.

Prezes Auchan Retail Russia Francois Remi podkreślił, że firma studiuje możliwości i warunki rozpoczęcia sprzedaży żywności online i że te przygotowania zajmą trochę czasu. Sprzedaż online będzie się opierała zarówno na modelu kurierskich dostaw do domu, jak i na formule click&collect. Początkowo wdrażana ma być opcja dowozu zamówień do domu.

W pierwszym okresie e-grocery będzie rozwijane w kolejnych dzielnicach Moskwy.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciel sieci przyznał ponadto, że firma będzie kontynuować w Rosji rozwój sieci hipermarketów, jednak skupi się bardziej na rozwoju mniejszych formatów convenience i sklepów osiedlowych. Obecnie Auchan Retail Russia prowadzi 305 placówek we wszystkich formatach, w tym hipermarkety, supermarkety i sklepy convenience.

Źródło: tass.ru

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.