06.07.2020/20:12

Auchan Polska chce mieć 1000 kas samoobsługowych do połowy przyszłego roku!

Do połowy 2021 r. Auchan Retail Polska planuje podwoić liczbę kas samoobsługowych w swoich sklepach, aby zapewnić docelowo ponad 1000 samoobsługowych miejsc płatniczych. Firma planuje także wprowadzić już w 2020 r. automaty na stacjach benzynowych.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • klient z przypadku 07.07.2020

  czekam z niecierpliwością aż Auchan pójdzie drogą Tesco i... opuści Polskę. Anglicy szli tą samą ścieżką - kasy samoobsługowe i czynna jedna bądź dwie kasy na cały blaszany moloch (albo wcale).
  Jeżeli dołożymy do tego coraz częstsze braki towaru na półkach, ceny które na tle konkurencji nie są wcale atrakcyjne (Auchan nadal "jedzie" na legendzie z przeszłości, że jest tani a raczej był).
  Co zaś się tyczy samych kas samoobsługowych - sam z nich korzystam, ale u normalnej konkurencji bo u niej ww. urządzenia działają jak należy. Te w wydaniu Auchan to czyste kuriozum, przy którym człowiek więcej naklnie się pod nosem niż to jest wszystko warte. Auchan zamyka już nierentowne sklepiki i chyba góra nie potrafi wyciągnąć wniosków z tej sytuacji a tym bardziej zrozumieć/pojąć, gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy, szczególnie, że konkurencja rozwija się koncertowo.

 • Tom89 07.07.2020

  Nowy sposob na oszczednosci kasjer/kasjerka kosztuje.Maszyna nie chodzi na L4 i moze pracowac 24h przez 7dni.Koszt utrzymania maszyny znikomy.Tylko jest jeden problem nie kazdy chce sie na tych kasach kasowac.Z reszta Auchan jest tak madre jak zawsze,a potem pretensje,ze winny pracownik. W moim Auchan jest ich 12 dosc czesto sie psuja i naprawic nie ma kto.Kolejki jak byly tak sa.Klienci sie wycwanili czekaja az kasa zwykla sie otworzy.Bede chodzic po sklepie nawet godzine.Beda stac do jednej kasy nawet jak kolejka.Ostatnio Auchan na kasy juz nie zatrudnia bo po co jak kasjerki siedza na opiece,L4,na urlopach wychowawczych itp.Pan prezes na spotkaniu oznajmil,ze kasjerki/kasjerzy przynosza najwieksze straty dla firmy.Pracownicy dzialow rowniez bo rotacja jest zbyt duza.Plan szkolenia pracownikow dzialow na kase skonczyl sie totalna klapa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.