27.09.2018/10:53

Historyczne zmiany w zarządzie Auchan Polska. Francois Colombié odchodzi. Nowym szefem Gérard Gallet

W zarządzie sieci Auchan Polska nastąpiły historyczne zmiany. Z firmy odchodzi wieloletni prezes firmy Francois Colombié, jego stanowisko przejmie obecny dyrektor generalny spółki Gérard Gallet. Zmienił się także skład zarządu firmy.

Władze firmy Auchan Polska uzasadniły wprowadzone 14 września br. zmiany personalne „kontynuacją uspójniania organizacji oraz chęcią przyspieszenia transformacji spółki w ramach jednego, wspólnego szyldu”.

Nowym prezesem zarządu Auchan Polska został mianowany Gérard Gallet, który reprezentował dotychczas firmę jako dyrektor generalny. 

Zmienił się także skład zarządu spółki Auchan Polska. Nowi członkowie zarządu to: Joanna de Haas van Dorsser, dyrektor finansów i aktywów, Isabelle Colrat, dyrektor skuteczności ekonomicznej, Pascale Fillat, dyrektor zasobów ludzkich, Isabelle Bouvier, dyrektor finansów i aktywów Auchan Retail International, Stéphane Bucaille, dyrektor audytu Auchan Retail International.

Francois Colombié, dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Auchan Polska oraz prezes wykonawczy Auchan Polska, z dniem 1 września br. przeszedł na emeryturę i nie pełni już funkcji reprezentacyjnych w Auchan. 

 Jak podkreślają władze sieci Auchan w Polsce: „Francois był jednym  z pionierów nowoczesnego handlu w Polsce. Pragniemy mu gorąco podziękować za jego wkład w rozwój Auchan w Polsce i na świecie, życząc jednocześnie wspaniałej emerytury.”

Sieć Auchan zarządza obecnie w Polsce siecią 110 hiper- i supermarketów, a także sklepów convenience.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.