30.03.2017/08:56

Auchan przyspiesza rozwój sieci sklepów osiedlowych

Francuski detalista otworzył pierwszy sklep formatu My Auchan poza granicami Francji. Premiera miała miejsce w Lizbonie. Do końca roku ma powstać pięć kolejnych sklepów, na co firma przeznaczy ok. 6 mln euro – informuje Planet Retail. Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, wkrótce Francuzi mają też uruchamiać małoformatowe sklepy w Polsce.

Auchan zamierza w ten sposób zdyskontować nawyki zakupowe Polaków, którzy przywykli do zakupów blisko domu, a przy okazji sieć chce wejść na tereny wiejskie i do małych miast. Zdaniem Planet Retail, w całej Europie występuje wyraźna zmiana w oczekiwań konsumentów, którzy preferują mniejsze i częstsze zakupy, które coraz chętniej robią w pobliżu miejsca zamieszkania. To dobra wiadomość dla polskich sklepów osiedlowych, ale z tej zmiany zamierzają skorzystać także wielkie sieci.

Dzięki sieci sklepów “po sąsiedzku”, z mocną ofertą asortymentową, Auchan nie tylko zamierza dotrzeć na rozdrobnione rynki polskiej prowincji, ale przy okazji zamierza także bardziej efektywnie wykorzystywać swój łańcuch dostaw.

Pierwszy sklep My Auchan w Lizbonie ma ok. 430 mkw powierzchni. Sala sprzedaży podzielona jest na trzy wyodrębnione strefy: świeża żywność, artykuły przekąskowe oraz pozostałe artykuły spożywcze, z dużym naciskiem na produkty schłodzone oraz zdrową żywność. Kolejna portugalska placówka ma być otwarta już 6 kwietnia, także w Lizbonie. Sklepy mają mieć powierzchnię od 200 do 500 mkw.

Podobnie mają wyglądać małoformatowe sklepy w Polsce. Dotychczas jednak firma nie ujawniła żadnych szczegółów ani liczb odnośnie inwestycji w naszym kraju.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.