02.09.2020/14:32

Auchan Retail Russia zamyka flagowy sklep przy pl. Czerwonym w Moskwie

Francuski detalista zamknął sklep naprzeciwko Placu Czerwonego w Moskwie. Placówka działająca pod szyldem Moje Auchan przez dłuższy czas odnotowywała niezadowalające wyniki. Spółka zwolniła też kilkadziesiąt osób z powodu podejrzeń o korupcję.

Z informacji Auchan Retail Russia, przekazanej agencji RIA Novosti wynika że, sklep Moje Auchan działający od 2017 roku przy ulicy Twerskiej naprzeciw Placu Czerwonego został zamknięty. 
Spółka tłumaczy to tym, że przez długi czas sklep wykazywał niezadowalające wyniki i w związku z tym kierownictwo firmy zdecydowało zamknąć placówkę.  

„Firma regularnie przeprowadza kompleksową analizę wydajności wszystkich sklepów. Auchan Retail Russia stosuje przemyślane podejście, oceniając efektywność danego sklepu i relokuje zasoby na inne projekty ” – poinformował detalista.

Odpowiadając na pytanie, czy Auchan rozważa otwarcie kolejnego „flagowego” sklepu w centrum Moskwy, służba prasowa stwierdziła, że w najbliższym czasie nie ma planów otwarcia.

Podejrzenia o korupcję i fala zwolnień

Pod koniec sierpnia tego roku, szef Auchan Retail Russia Johannes Tolay, poinformował o zwolnieniu kilkudziesięciu pracowników rosyjskiego oddziału z powodu podejrzeń o korupcję. 

Według niego naruszenia zostały ujawnione w ramach prac specjalnej komisji ds. wewnętrznej kontroli przestrzegania prawa przez firmę i jej pracowników. Tolay zauważył, że zwolnieni pracownicy stracili zaufanie, bo nie działali według instrukcji i byli blisko popełnienia czynów mających znamiona korupcji.

W poszukiwaniu nowych kierunków rozwoju  

Jak pisaliśmy wcześniej, Auchan szuka nowych dróg rozwoju w Rosji. Sieć będzie zamykać hipermarkety, a w ich miejscu pojawią się sklepy pod szyldami Decathlon i Leroy Merlin. Sieć przetestuje też koncept sklepów bez kasjerów, a także punkty, w których klienci będą mogli odebrać złożone wcześniej zamówienia. 

Planuje się, że testy rozpoczną się kilka miesięcy po ustabilizowaniu się sytuacji z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Rosji. 

Detalista pracuje również nad zmianami w funkcjonowaniu hipermarketów. Hipermarkety w aglomeracji – Mytisi, Marfino, Chimki, Kommunarka i Belaja Dacza – zostaną zoptymalizowane, a w zwolnionych lokalizacjach pojawią się sklepy „siostrzanych” firm Leroy Merlin i Decathlon.

Auchan planuje też  nawiązać partnerstwo z rosyjskim restauratorami, uruchomiając w swoich obiektach restauracje i miejsca wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Firma rozważa także uruchomienie własnych konceptów restauracyjnych.

„Szybko przetestujemy kilka opcji. Możemy spróbować otworzyć lokal z kuchnią rosyjską czy azjatycką. Kuchnia azjatycka w Rosji stoi na bardzo wysokim poziomie ” – podzielił się planami Johannes Tolay  szef rosyjskiego oddziału Auchan.

Obecnie pod szyldem Auchan Retail Russia działa 314 sklepów, w tym 64 hipermarketów, 35 hipermarketów Auchan City, 10 hipermarketów Nasha Raduga (ros. Nasza Tęcza), 191 supermarketów, 14 sklepów ogólnospożywczych. Łącznie w Auchan Retail Russia zatrudnia ponad 41 tys. osób.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także