20.03.2017/09:20

Auchan rozbuduje centrum handlowe w Kielcach

Grupa Auchan chce się rozbudować i zmodernizować swoje centrum handlowe w Kielcach. Miasto wyszło na przeciw potrzebom inwestora. Jak informuje echodnia.eu urzędnicy przygotowali miejscy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli dobudować jedną kondygnację.

Plan obejmujący teren przy ulicy Radomskiej i biskupa Mieczysława Jaworskiego, na którym znajdują się miedzy innymi Auchan będzie poddany głosowaniu na najbliżej sesji Rady Miasta, 23 marca.

Jak pisze echodnia.eu właściciel centrum handlowego przedstawił władzom miasta koncepcję rozbudowy i podał paramenty, na których szczególnie mu zależy. Zostały one uwzględnione w planie, między innymi podniesienie dopuszczalnej wysokości zabudowy do 20 metrów, a to oznacza, że do budynku można dobudować jedną kondygnację.

Ostateczna decyzja o inwestycji zostanie podjęta zależnie od sytuacji na rynku.

Więcej: echodnia.eu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.